Sunumlarım

Hakkımda

profil resmi1983 yılında Samsun'da doğdum. Lise öğrenimimi tamamladıktan sonra 2001 yılında üniversite eğitimi için İstanbul’a geldim ve bu şehirde yaşamaya başladım. İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans öğrenimimi ve hemen arkasından da aynı bölümde yüksek lisansımı tamaladım. Lisans ve yüksek lisans hayatım boyunca ilgi duyduğum ERP sistemleri, iş hayatımda da kariyerimi şekillendiren ana etken oldu.

2006 yılında henüz yüksek lisansımı yaparken IFS Türkiye'de  danışman olarak göreve başladım. İlgim ve merakım en temel motivasyon kaynağım oldu ve birçok modülün danışmanlığını yaptım. Kısa sürede uzman ünvanımı aldım sonrasında kariyerime proje yöneticisi olarak devam ettim. Türkiye’nin gemi inşaat sektöründeki ilk uçtan uca ERP kurulumunu gerçekleştirdim, daha sonra kendi ekibimi kurarak gemi inşaat sektöründe bu çözümün yaygınlaşmasını sağladım. Bu konudaki uzmanlaşma IFS’inde global olarak dikkatini çekti. Türkiye’deki çözüm global olarak kullanılmaya başladı. Bir yıl sonra benzer bir hikayeyi İnşaat Sektörü’nde de yaşadım. Bir süre sonra uygulamaya aldığım sektörel çözümleri yeni firmalar ile paylaşma işi de bana düştü. 2009 yılında askerlik görevimi yaptım ve sonra yine IFS’de teknik satış yöneticiliği ve sonra da Satış Müdürlüğü görevlerini yürüttüm.

kronoloji

 2011 yılında SAP Türkiye’de kariyerime devam ettim. Üretim sektörlerinden sorumlu Kanal Satış Yöneticisi olarak görev aldım, tüm SAP çözüm ortakları ile çalışma fırsatı buldum. SAP'in sunduğu geniş ürün yelpazesi sayesinde ERP ile birlikte CRM,SCM,BI, mobil çözümler gibi birçok farklı teknoloji ile de çalışma fırsatı buldum.2013 yılında Microsoft çözüm ortaklarıdan AGC Yazılım'da Koordinatör olarak görev yapmaya başladım. Başta danışmanlık ve satış süreçleri olmak üzere tüm süreçlerin  sorumluluğunu üstlenerek ayni zamanda şirketin idari işlerinden sorumlu yöneticisi olarak görev yaptım. 2016 Haziran ayı'ndan bu yana işletmelere başka kurumsal yazılımlar olmak üzere kurumsal dönüşüm, strateji yönetimi ve inovasyon yönetimi gibi farkı konularda danışmalık hizmetleri veriyorum. Ayrıca  RevCons - www.revcons.com çatısı altında uzmanlık alanlarımda  hizmet vermeye devam ediyorum.

 

Yaklaşık 10 yıllık kariyerim boyuca 30’a yakın ERP projesi içerisinde farklı pozisyonlarda görev yaptım. Yüzlerce  firma ile görüşme ve süreçlerini analiz etme şansım oldu. Üniversitelerde seminerler verdim ve misafir olarak laboratuar dersleri gerçekleştirdim. Çalıştığım şirketlerin ürün portföylerinin geniş olması ERP sistemleri dışındaki diğer kurumsal çözümler ile de tanışma ve işletmelerde konumlandırma fırsatı elde etmemi sağladı. Böylelikle büyük resme hakim olmam daha kolay oldu. Farklı firmalar ile edindiğim tecrübe ERP danışmanlığımı başka bir boyuta taşımama da vesile oldu. Mevcut görev tanımlarım ile birlikte işletmelere süreç ve yönetim danışmanlıkları da vermeye başladım. 

 

Profesyonel iş hayatımın yanında latin dansları, müzik, binicilik gibi farklı hobiler ile ilgileniyorum.

 

Biryerlerde karşılaşmak, sohbet etmek dileği ile

 

Serdar Aksoy

Last Updated on Sunday, 07 February 2016 22:41